Bu sayfa : 980412 kez ziyaret edilmiştir.
24 Kasım 2014

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Sayın DAL mesajında şu ifadelere yer verdi: "Öğretmenlerimiz, milli birlik ve beraberliğimizin teminatıdır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yaşamlarının en önemli kısmı, eğitim ve öğretim hayatı ile geçirmektedirler. Bu nedenle; öğretmenlerimiz, ülke olarak geleceğimizin ve ideallerimizin merkezinde yer almaktadırlar.

Cumhuriyetimizin ve Türkiye’mizin bugün gelmiş olduğu noktada eğitim camiamızın neferleri olan öğretmenlerimizin rolü en başta yer almaktadır. Ülkemizde özellikle son yıllarda öğretmen atamalarında ciddi atılım kaydedilmiştir. İmkanlar ve ihtiyaçlar dahilinde bu atamalar yapılmaya devam edecektir.

Aynı zamanda okullaşma oranı, eğitime genel katılım oranı, kız çocuklarının eğitime katılımı oranı, öğrenci ve öğretmenlerimizin en son teknoloji ve birikimle bilgi teknoloji sınıflarıyla tanışması, ücretsiz kitap ve tablet bilgisayarlar gibi diğer faktörler de göz alındığında Milli Eğitime verilen önem açıkça görülmektedir. Bugün ülkemizde bütçeden en fazla pay alan kurum milli eğitimdir.

Öğretmenlerimizin çalışma koşullarını iyileştirmek için imkanlarımızı zorlayarak gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda, öğretmenlerimizin özlük haklarında ciddi iyileşmeler sağlıyoruz. Hazırlık ödeneği ve ek ders ücretlerini önemli ölçüde artırdık.

 

İçinde bulundukları güçlüklerine rağmen çocuklarımıza memleket sevdasını aşılayan, vatan ve millet bilincinin oluşmasında önemli katkıları sunan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum."


Bu haber : 1880 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951621 kez ziyaret edilmiştir.