Bu sayfa : 987077 kez ziyaret edilmiştir.
22 Mart 2012

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet Diliyorum
              Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, Afganistan'da ve Sırnak’ın Cudi Dağının eteklerinde şehit düşen güvenlik güçlerimiz için Allah’tan rahmet diledi.

 

Sayın DAL, Afganistan’da 16 Mart sabahı, Türkiye'nin komuta ettiği Kabil Bölge Komutanlığı emrinde görev yapan Skorsky tipi helikopterin kaza geçirdiğini, 12 askerin şehit düştüğünü, Şehit askerleri rahmet, hürmet ve minnetle yad ettiğini ifade etti.  Hayatını kaybeden askerlerimize Allah'tan rahmet diledi. Sayın DAL, ''Allah onlardan razı olsun, mekanları inşallah cennet olsun. Şehit askerlerimizin yakınlarına, silah arkadaşlarına, aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.” dedi.

 

Şırnak'ın Cudi Dağı eteklerinde Derecik-Çağlayan köyleri ve Tuşimiya Vadisi'nde çatışmalar sonucu 6 şehidimizin daha olduğunu da dile getiren Sayın DAL “hiçbir şekilde geri adım atmayacağımızı, her zerresi şehit kanlarıyla sulanmış kutsal vatan toprağımızın tek bir karışını dahi feda etmeyeceğimizi, herkesin iyi bilmesi gerekir” dedi.

 

Sayın DAL sözlerine söyle devam etti. “Masum insanlarımız, çocuklarımız, daha hayatının baharındaki vatan evlatlarımız üzerinden siyaset kurgulayıp kaostan nemalanmak isteyenler, Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkezi, barış ve kardeşlik içinde yaşamış bin yıllık Anadolu halkının nefretinde  ve lanetinde boğulacaklardır. Bu aziz ve şerefli millet, bin yıldır vatan diyerek kanını ve terini akıttığı bu cennet vatanı bir avuç çapulcunun kirletmesine izin vermeyecektir.” dedi.

 

          Sayın DAL “Bu vesile ile bir kez daha şehit düşen askerlerimiz için Rabbimden rahmet, şehit yakınlarına ve aziz milletimizin her bir ferdine sabır ve metanet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun.”  diyerek sözlerini bitirdi.


Bu haber : 3415 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 958389 kez ziyaret edilmiştir.