Bu sayfa : 980464 kez ziyaret edilmiştir.
01 Ağustos 2013
 

 

Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim'in övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir.

 

Peygamberimize ilk vahyin geldiği, Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı bu gecenin bin aydan, 80 yıllık ömürden daha hayırlı ve kıymetli olduğunu bilerek değerlendirmeliyiz.

 

Kadir Gecesi, günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi fırsattır. Kadir Gecesi'ni kadrini bilerek değerlendirmeli, affedici olan, affetmeyi seven yüce Allah'tan af dilemeli ve bol dua etmeliyiz.

 

Yine bu mübarek gecede insanlığın ebedî refahına sebep olacak, ona bereketli bir ömrü kazandıracak bir fırsat verilmektedir. Bu gece kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmalıyız.

 

Dünyamızda yaşanan sosyal ve ekonomik gelişmeler, ülkemizde yaşanan terör odaklı olumsuzluklar insanlığın nasıl bir birlik beraberlik, sağduyu ve kardeşliğe ihtiyacının olduğunu açıkça göstermektedir.

 

Rahmet ve bereketin bol olduğu bu gecenin, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.

 

Tüm İslam Alemi’nin, ülkemizin ve değerli hemşehrilerimizin Kadir Gecesi’ni kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.


Bu haber : 1988 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951673 kez ziyaret edilmiştir.