Bu sayfa : 980332 kez ziyaret edilmiştir.
01 Ekim 2013
 

 

Camilerimiz aynı safta omuz omuza namaz kıldığımız, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz yerlerdir. Buralarda görev yapan din görevlilerimiz de; her türlü dünya görüşüne sahip insanlara rehberlik, toplumumuza önderlik yapan insanlardır.

Dinimizin cami ve cemaate verdiği önemi, Peygamberimizin (S.A.V.) Hicreti esnasında daha Medine’ye varmadan Kûba Mescidi’ni, Medine’ye ulaşınca da ilk iş olarak Mescid-i Nebevî’yi, kendisi de bizzat çalışarak inşa etmelerinden çok net anlamaktayız.

 

Camilerimiz; sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.)’in ‘Mescitler, Allah’a en sevimli olan mekanlardır’ hadis-i şerifleriyle edep, terbiye, sevgi, saygı, hak ve hukuk anlayışının kazandırıldığı ilim ve irfan ocakları olma vasfını da üzerinde taşımaktadır.

 

Camilerimiz toplumsal açıdan da, bulundukları yörenin sosyal hizmet ve ilişkilerinde devamlılığı olan ve çevresini aydınlatan kandiller olarak varlığını sürdürmeye devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyor, bu haftanın ülkemiz, milletimiz ve tüm Din Gönüllülerine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.


Bu haber : 1894 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951541 kez ziyaret edilmiştir.