Bu sayfa : 980447 kez ziyaret edilmiştir.
30 Nisan 2014
Regaib Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel gecelerden biridir. Müslümanlar için tövbe etmenin ve manevi arınmanın müjdecisi olan Regaib Kandilinde kendimizi sorgulamaya ve dinin manevi ikliminde huzur ve istikamet kazanmaya, menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımız daha da artmaktadır.

        Sevgili Peygamberimiz (sav), bu geceye ulaştığında: “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur” diye dua etmiştir. Öyleyse bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, Yüce Dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.

Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaib kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.


Bu haber : 1531 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951656 kez ziyaret edilmiştir.