Bu sayfa : 980843 kez ziyaret edilmiştir.
23 Temmuz 2014
 

Kadir Gecesi, sema kapılarının açılıp rahmetin sağanak olarak yağdığı ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Alemlerin Rabbi olan Yüce Allah, Kadir Gecesi'ni bin aydan, bir ömürden hayırlı olduğunu müjdelemiştir.

 

Peygamberimize ilk vahyin geldiği ve Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı bu gece, günahlarımızdan arınmamız için ilahi fırsattır. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve Bayram sevinci ile taçlanmaktadır.

Bu mübarek gecede dualarımızda; Ramazan Bayramını evlerinden uzakta buruk bir şekilde geçirecek olan Suriyeli kardeşlerimizi ve İsrail’in zulmü altında bulunan Filistinli kardeşlerimizi de unutmamalıyız. Suriye’de ve Filistin’de işlenen cinayetlerin müsebbiplerini Yüce Allah ‘Kahhar’ ismiyle kahreyleyecektir.  Ölen kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

Tüm hemşehrilerimin, son günlerde yaşanan bu elim hadiselerle ayrı bir anlam kazanmış olan mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, ülkemiz, İslam dünyası ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.


Bu haber : 1709 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952052 kez ziyaret edilmiştir.