Bu sayfa : 980428 kez ziyaret edilmiştir.
05 Ağustos 2014
 

            Ramazan bayramı, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, diğer zamanlarda bir araya gelemeyenlerin, bahanesiyle görüşüp kaynaştığı, hasret giderdiği özel zamanlardandır.

 

Dünyanın içine düştüğü tüm dertlerin çözümü bir ay boyunca gösterdiğimiz dayanışma örneğidir. Bu, bizim insanımızın nelere kadir olabileceğinin bir göstergesi olduğu gibi, dinimizin haram kıldığı küslük, kin ve nefretin ortadan kaldırılması için birer sebeptir. Bizim bayramlarımızda sevdiklerimizi ziyaret, çocukları sevindirmek, büyüklere hürmet, bayram namazında hep birlikte ibadet, kaybettiğimiz yakınları kabirlerinde ziyaret vardır. Bunlar toplumumuzda var olan kaynaşma ve dayanışmaya en güzel örneklerdir.

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Milletimizin ve Kilis’li hemşehrilerimin Mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum. Ayrıca bayramı bayram gibi yaşayamayan tüm Filistin’li ve Suriye’li kardeşlerimizin de, uğradıkları bu zulmün bir an önce ortadan kalkması dileklerimle Bayramlarını kutluyorum.


Bu haber : 1377 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951637 kez ziyaret edilmiştir.