Bu sayfa : 980344 kez ziyaret edilmiştir.
02 Ekim 2014
 

Sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, milletçe birlik ve beraberliğin daha da pekiştirildiği bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu millet, tarih boyunca adaletten, barıştan, kardeşlik ve hoşgörüden yana olmuştur.

 

 

Yakın coğrafyamızda yaşanan üzücü olaylar neticesinde canlarını bizlere teslim etmiş veya birçok yakınını kaybetmiş olan Suriyeli kardeşlerimiz, bir kurban bayramına daha içlerindeki bu buruklukla girmektedir. İnancımız ve insanlığımız gereği, evlerinden, yurtlarından uzak olan kardeşlerimize kucak açmak bizim görevimizdir. Kurban paylaşmaktır. Bayram sevincimizi Suriyeli kardeşlerimiz ile paylaştığımızda sevincimizin çoğalacağına ve bir nebze de olsa onların yaralarını sarmaya sebep olacağımıza inanıyorum.

Yanı başımızda yaşanan bu elim olayların ilk gününden beri kapılarını bu mazlum insanlara açık tutan, misafirperver Kilis halkına, hemşehrilerime de en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

Ayrıca Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan tüm hacı adaylarımızın kazasız belasız ülkelerine dönmelerini diliyor, yaptıkları ibadetlerin kabul olmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.

İdrak edeceğimiz Kurban Bayramı, dünya üzerinde hayatları acı ve gözyaşından ibaret olan insanlara huzur ve neşe getirmesini diliyor, aziz milletimizin ve İslam aleminin bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum.


Bu haber : 1194 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951553 kez ziyaret edilmiştir.