Bu sayfa : 980551 kez ziyaret edilmiştir.
31 Aralık 2014
 

Mevlid Kandili, Allah (C.C.)’ın elçisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in kâinat ufkundan bir güneş gibi doğduğu gündür.

 

 

     İslam dünyasında, Hazreti Peygamberin dünyaya geldiği gece Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. Hazreti Muhammed (S.A.V.) Yüce Allah'tan bir rahmet olarak insanlığa gönderilmiş, bir rahmet peygamberi olarak inananların gönüllerinde taht kurmuştur.

Hz.Peygamberimizin (SAV) ahlakı, erdemi ve yaşayış tarzı, hayatımız boyunca bizlere örnek teşkil etmelidir. O yolda gitmek ve hakka karşı olan görevlerimizi yerine getirmek, bu dünyadaki en büyük vazifemiz olmalıdır.

Bu gecede, varoluş sebebimiz olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğum gününü en güzel şekilde idrak ederek, Sevgililer Sevgilisinden aldığımız emsalsiz sevgiyi, çevremize de yansıtmalıyız.

Ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olması dileklerimle, İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini tebrik eder, bu kutlu gün ve gecelerin hayırlar getirmesini yüce Mevladan niyaz ederim.


Bu haber : 1165 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951760 kez ziyaret edilmiştir.