Bu sayfa : 980844 kez ziyaret edilmiştir.
21 Nisan 2015
Peygamber Efendimizin güzel ahlakı; birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesi bakımından en önemli kaynağımızdır. Kardeşlik, hoşgörü ve adalet gibi değerlerin elçisi olan Peygamber Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe ve yardımlaşmaya teşvik etmiştir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) insanlığa daima birlik ve kardeşlik konusunda örnek olmuştur. “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” diyerek, ayrışmanın, bölünmenin önüne geçmiş daima bir olmayı öğütlemiştir.

Bugün dünya üzerinde yaşanan huzursuzluk ve kargaşanın en büyük kaynağı, insanların birbirini anlayamamasıdır. İşte Peygamberimiz 14 asır önce verdiği mesajında, hakka ve adalete bağlı kalındığı müddetçe barış, kardeşlik ve huzurun olacağını herkese müjdelemiştir.

Âlemlerin yaratılış nedeni olan ve insanlığın kurtuluşu için gönderilen son Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V)’i hepimizin daha yakından bilmesi ve bildiklerimizi de çevremizdeki insanlarla paylaşması gerektiğini, kutsal bir vazife olarak görüyor ve tüm Müslüman kardeşlerimizin kutlu doğum haftasına gereken hassasiyeti göstereceklerine canı gönülden inanıyorum.

 

Kutlu Doğum haftasının İslâm âlemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Allah’ın selamı O’nun (Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın) üzerine olsun.


Bu haber : 940 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952053 kez ziyaret edilmiştir.