Bu sayfa : 980556 kez ziyaret edilmiştir.
23 Nisan 2015
           23 Nisan 1920 tarihi, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı gündür. 
           TBMM, milli iradenin kalesidir. Bu kalenin korunması ve güçlendirilmesi, Milletimizin hürriyet ve istiklaline olan sadakat ve inancının bir gereğidir. TBMM, bugün de demokrasinin, milli bağımsızlığın, devletin ülkesi ve milleti ile birlik ve beraberliğinin, aydınlık yarınların sarsılmaz güvencesidir.
            Aziz milletimizin istiklal mücadelesinde gösterdiği büyük azim ve kararlılığı, günümüzde de ‘muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçme’ yolunda verdiğimiz mücadelenin en güçlü ilham kaynağı olmaktadır.
            Bugün bizlere düşen görev, teslim aldığımız bu emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Bizde bu bilinçle ülkemiz ve milletimizin daha ileriye gitmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Bizler; Suriye'deki Filistin'deki, Arakan'daki çocukların gözyaşının son bulması için de gayret göstermekteyiz. Çünkü, Anadolu topraklarında yaşayan evlatlarımız gibi onların da çocukluklarını yaşayabilmelerinin en doğal hakları olduğunun bilincindeyiz. 
             Bu vesileyle geleceğimizin teminatı olan bütün çocuklarımızın ve Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.


Bu haber : 960 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951765 kez ziyaret edilmiştir.