Bu sayfa : 980901 kez ziyaret edilmiştir.
14 Mayıs 2015

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlu Olsun
İnsan yaşamının sürdürülebilmesi için olmazsa olmazların başında gelen tarım sektörü, bugün sadece gelişmekte olan değil, gelişmiş bütün ülkelerin öncelikli gündemlerini oluşturmaktadır.

Dünya üzerinde, küresel ısınmaya bağlı kuraklık, iklim değişiklikleri gibi faktörler göz önüne alındığında çiftçimizin emeğine, ne kadar muhtaç olduğumuz apaçık ortaya çıkmaktadır.

Tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin artırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin dünya pazarlarına ulaştırılması, tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması, tarımsal kalkınmada büyük yol almamızı sağlayacaktır.

Toplam istihdamın büyük bir bölümünü oluşturan tarım sektöründe bir takım sıkıntı ve eksiklerimizin var olduğu yadsınamaz. Ancak, Türk çiftçisinin bugüne kadar ihmal edilmiş, ertelenmiş, görmezden gelinmiş sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla devrim niteliğindeki birçok kanun ve uygulamayı, dönemimizde hayata geçirerek, bu sıkıntıları en aza indirmeye çalıştık ve bundan sonrada çalışmalarımıza aynı hızla devam edeceğiz.

 

Bu çerçevede her türlü zorluğa rağmen alın teri ile en güzel ürünü üretmek için fedakarca çaba harcayan çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyorum.


Bu haber : 1674 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952110 kez ziyaret edilmiştir.