Bu sayfa : 980479 kez ziyaret edilmiştir.
23 Nisan 2012

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
                                   Bundan 92 yıl önce esarete ve karanlığa mahkum edilmek istenen Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletçe elindeki tüm imkanları seferber ederek mücadele etmiş ve bağımsızlığına sahip çıkmıştır.

 

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek, donanımlı gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Çocuklar, bütün insanlığın ortak umudu ve en önemli hazinesidir. Çocuklara çağdaş yaşamın tüm imkanlarını sunan, onların en iyi biçimde yetişmeleri için çaba gösteren toplumlar, gelişimlerini hızla sürdürerek geleceğe güvenle bakabilmektedirler. Unutulmamalıdır ki, umudumuz, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıkmaktır.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile millet egemenliği, resmen hayata geçirilmiş ve bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini ilelebet koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş herkesi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 92. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.


Bu haber : 3519 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951688 kez ziyaret edilmiştir.