Bu sayfa : 980483 kez ziyaret edilmiştir.
28 Ekim 2013

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Milletimiz, engin tarihi olan genç bir Cumhuriyet’e sahiptir ve bu nedenledir ki; Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik duyguları içinde sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Cumhuriyet’in çocukları, Büyük Önder Atatürk ve şehitlerimizden almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır.

Cumhuriyet,tarihimizdeçokönemlibiraşamaolupmilletimizintarihsahnesindevaroluşununadıdır.Tarihimizin en zor amanların’da bile bu aziz Millet, zorluklar içindençıkışgücünü ve iradesini kendi içinden sayısız kezüretmeyi başarmıştır.

Ama bu başarılardan en önemlisi, bütün mazlum milletlere örnek olan milli mücadelemizdir Milli mücadelemizin pek çok devlete örnek teşkil etmesinin nedeni, yalnızca 7′den 70′e tüm halkın milli mücadeleye omuz vermesinde değil, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı sonunda; bağımsız bir devleti, Cumhuriyetreji miilekurmasında gizlidir.

Kuruluşunun 90.yılında da 29 Ekim Cumhuriyet bayramımız, tüm ulusumuza ve tüm milletlere ışık olmaya devam edecektir. Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile birlikte, bu vatan toprağını bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Ahmet Salih DAL

Kilis Milletvekili


Bu haber : 2495 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951692 kez ziyaret edilmiştir.