Bu sayfa : 980513 kez ziyaret edilmiştir.
05 Haziran 2014

5 Haziran Dünya Çevre Günü
 

Temiz bir dünyada yaşayabilmek ve gelecek nesillerimize temiz bir çevre bırakabilmek için tüm insanlığı tehdit eden çevre sorunlarının çözümünde temel ilkemiz, doğayı korumak olmalıdır.

 

Çeşitli nedenlerden dolayı çevreye zarar verilmesi ve kirletilmesi insan sağlığını olumsuz yönde etkilemekte ve bu durum gelecek nesillerimiz için bir tehlike oluşturmaktadır. Çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve çevreyi korumak, gelecek kuşaklara bozulmamış, sağlıklı bir dünya bırakmak temel sorumluluğumuz olmalıdır.

“Dünya Çevre Günü”, çevresel kalitenin yerleştirilmesi amacıyla uluslararası bilinçlendirme günü olarak kabul edilmektedir.

Çevre sorunlarının aşılmasında devlete olduğu kadar, bireylere de önemli sorumluluklar düşmektedir. Etkilerini her gün yakından gözlemlediğimiz çevre sorunlarına herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi insanlık ve yurttaşlık görevidir.

Hükümetimiz döneminde üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olarak; şehirlerimizdeki doğal dokuyu korumak, çevreyle dost kentler oluşturmak için olanca gücümüzle çalışıyoruz.

2003’te 33 olan Milli Park sayımız 41’e yükseltildi. Cumhuriyet tarihimiz süresince gerçekleştirilen en büyük ağaçlandırma hamlesi başlatıldı. Dünya genelinde orman varlığı azalırken, orman varlığını arttıran nadir ülkeler arasında yer aldık.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın “Dünya Çevre Günü”nü kutluyor, temiz ve sağlıklı bir dünya diliyorum.


Bu haber : 2301 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951722 kez ziyaret edilmiştir.