Bu sayfa : 980878 kez ziyaret edilmiştir.
05 Aralık 2013

7 Aralık Kilis’in Kurtuluşu Mesajı
 

Bizler; tarih boyunca her zaman dostluk ve barıştan yana olmuş bir milletiz. Hoşgörü ve insanı sevmek, bizim temel yapımızı oluşturur.

 

Kilis, Yavuz Sultan Selim zamanında Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1831’de İbrahim Paşa kuvvetlerinin işgaline uğrayan Kilis uzun süre Halep’e bağlı kalmış, Birinci Dünya Savaşının sonunda da önce İngilizlerin sonra Fransızların işgaline uğramıştır. 7 Aralık 1921’de işgalden kurtulmuştur.

 

İlimiz, milli mücadele içerisinde tarihimizin en parlak savunmalarından birini sergilemiştir. Şehit Kamil, Şahin Bey, Aslan Bey, İslam Bey, Karayılan, Kartal Bey, Şehit Sakıp Bey milli mücadelemizin kahramanları olarak kurtuluşumuza olan katkıları göz ardı edilemez.

 

İçinde bulunduğu tüm olumsuzluklara rağmen aziz milletimiz, saygıdeğer ecdadımızın sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır bir kahramanlık sergileyerek Kilis'imizi düşman işgalinden kurtarmış ve özgürlüğüne kavuşturmuştur.

 

Bizler dünyada hiçbir zaman esaret altında kalmamış, yenilgiyi asla hazmetmemiş bir milletin evlatları olarak, günümüzde de bu yoldaki mücadelemiz mazimize yakışır biçimde devam etmektedir.

 

Gerek ekonomideki, gerek sosyal ve siyasi alanlardaki inanılmaz değişim ve gelişimiyle dünyaya kendini kanıtlamış olan ülkemiz, istikrarın, barışın, hoşgörünün asıl mimarı olan yepyeni bir Türkiye olarak yeniden doğmuştur. Bu duruma bizzat şahitlik etmek bize ayrıca gurur vermektedir.

 

92. Kurtuluş günümüzün kutlu olması dileklerimle, Kilis’imize hizmet eden, Kilis için şehit ve gazi olmuş insanlarımıza, kurtuluşumuzda maddi ve manevi desteğini esirgemeyen her Kilisliye sonsuz teşekkür ediyor, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum.


Bu haber : 3027 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952087 kez ziyaret edilmiştir.