Bu sayfa : 980277 kez ziyaret edilmiştir.
06 Nisan 2015

Avukatlar Günü Kutlu Olsun
Yargının temel unsurlarından biri olan savunma hakkı olmadan, hak dağıtımından, yargı bağımsızlığından söz etmek mümkün değildir.

Hak arama özgürlüğünün tam olarak gerçekleşebilmesi, savunmanın daha da güçlendirilmesine bağlıdır. Bu kapsamda gerek ülkemizin bir hukuk devleti olmasında, gerek bireyin hak ve özgürlüklerinin kullanılmasında ve savunulmasında avukatlarımız, önemli bir görev üstlenmektedir.

Hükümetlerimiz döneminde hukuk camiasında önemli bir yere sahip olan avukatlarımızın sorunları uluslararası hukuk standartlarına çekilerek, ihtiyaçlara daha doğru cevap verir hale getirilmiştir.

Partimiz, hukukun koruyucusu olamaya ve yargı sisteminin gerek işleyiş sorunlarını gerek fiziki ihtiyaçlarını iyileştirmek için önemli reformlara imza atmaya devam edecektir.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız İstanbul Çağlayan Adliyesinde yaşanan Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı şehit verdiğimiz menfur olayı kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

            Bu vesile ile Kilis’te görev yapıp Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olan avukatlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Görevine devam eden İlimizdeki Avukatlarımız nezdinde tüm Avukatlarımızın Avukatlar Günü'nü kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum. 


Bu haber : 1634 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951486 kez ziyaret edilmiştir.