Bu sayfa : 987081 kez ziyaret edilmiştir.
26 Kasım 2013

Bakanımız Veysel EROĞLU Kilis’te
Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığınca yaptırılacak 3 tesisin, temel atma törenine katılmak üzere Kilis’e geldi.

Kilis Belediyesi İçmesuyu Arıtma Tesislerinde gerçekleştirilen merasimde, Kilis İçmesuyu Tesisleri ve Depo, Sapkanlı Göleti ve Sulaması ile Merkez Kışla Deresi Taşkın Koruma tesislerinin temel atma töreni düzenlendi.

Törende Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut, DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldi, Kilis Milletvekilleri Fuat Karakuş ve Ahmet Salih Dal, Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu birer konuşma yaptı.

Bakan Veysel Eroğlu, "Kilislilere Bir Yılda Verdiğim Müjde Sayısı 18 Oldu. Bu Da 192.5 Milyon Lira."

Bakan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, bugüne kadar kentte önemli yatırımlara imza attıklarını belirtti. Kilis için 2014'ü yatırım yılı ilan ettiklerini vurgulayan Eroğlu, şunları kaydetti:"Kilis'e eli boş gelmek caiz değildir, bizim kültürümüzde var. Mutlaka bir yere giderken eliniz dolu gidersiniz. Size 7 müjde getirdim. Bir yılda verdiğim müjde sayısı 18 oldu. Bu da 192.5 milyon lira." dedi.

Bakan Eroğlu‘’Bugüne Kadar Kilis İlimize 800 Milyon Lira Yatırım Yapıldı.’’

Şimdiye kadar 18 milyon dekar araziyi modern sulamaya açtıklarını, 3 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını anımsatan Eroğlu, "Türkiye'nin yeşillenmesi için çalışıyoruz. Muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmamız lazım, bize de bu yakışır. Büyük bir milletiz, şanlı bir tarihimiz var. Kilis'e çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Kilis'e en çok yatırım yapan Bakan olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bugüne kadar Kilis ilimize 800 milyon lira yatırım yapıldı" diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Kilis’te yapılan çalışmaları yakinen takip ettiğini belirten Bakan Eroğlu,’’ Kilis Valimiz Sayın Süleyman Tapsız’a, Kilis Milletvekillerine ve Belediye Başkanına çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.’’ dedi.


Bu haber : 2502 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 958393 kez ziyaret edilmiştir.