Bu sayfa : 980279 kez ziyaret edilmiştir.
12 Haziran 2014

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun
Berat, borçtan, cezadan, günahtan kurtulmak, arınmak demektir. Yüce Allah’ın kullarına olan merhameti sonsuzdur. Berat Gecesi de, Allah’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar açtığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir.

Bu manevi iklimin hem ülkemizde hem de bölgemizde yaşanan acılara çare olmasını diliyorum. Aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeliyiz. Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının doruğa çıktığı kandil geceleri kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kilis’li hemşehrilerimin ve bütün İslam aleminin Berat Kandilini kutluyor, bu gecede yapacağımız ibadet ve duaların günahlarımızdan kurtulmamıza vesile olmasını diliyor, Berat Kandilinin insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.


Bu haber : 2524 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951488 kez ziyaret edilmiştir.