Bu sayfa : 980536 kez ziyaret edilmiştir.
07 Mart 2014

Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Kadınlarımız, toplumların temeli sayılan ailenin temel taşıdır. Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı temsil eden kadınlar, zarafetleri ve nezaketleri ile toplumumuzun denge unsurunu oluşturmaktadırlar. 

Yüce dinimiz de kadına her zaman ayrı bir önem vermiş ve Kadınlarımızın Hak ve Hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını kalın çizgilerle çizmiştir. Bu konuda Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV). “Kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgiyle muamele ediniz. Onlar hakkında Allahtan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah'ın emaneti olarak aldınız, onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onarında sizin üzerinizde hakları vardır” buyurmuşlardır.

Böylesine hassasiyet gerektiren konu ile ilgili olarak, iktidarımız süresince de, kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yapılmıştır.

Genç kızlarımızın okumasının önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetle mücadele edilmiştir. Çeşitli bahanelerle kızlarımızın eğitim almasının önüne geçmek, bize göre, kadına yönelik şiddetin başka bir tezahürüdür.

Bunlar AK Parti iktidarında Kadınlarımız ile ilgili yaptığımız çalışmalardan sadece bir kaçıdır. Biz gerçekleştirdiğimiz çalışmaları, tabii ki aziz milletimizin bizlere vermiş olduğu güven ve destekle yapıyoruz.

            Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımızın hak ve hukuklarına kavuşmak için verdikleri mücadelenin simgesi sayılan bu günde, bütün Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum.


Bu haber : 2342 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951745 kez ziyaret edilmiştir.