Bu sayfa : 980826 kez ziyaret edilmiştir.
12 Mayıs 2014

Fedakar Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun
Annelik özünde sevgi ve şefkat bulunan dünyada var olan en yüce duygudur. Annelerimizin görevi çocuğunu dünyaya getirdiğinde bitmez; onları sevgiyle, ilgiyle beslenmek zorundadır. 

Anne, dünyadaki en güzel ve en anlamlı kelimedir. Bizlerin dünyaya gelmesini sağlayan, yaşamamız için her türlü fedakarlığı yapan her şeyi göze alarak bizleri büyüten varlıklardır annelerimiz.

Bir toplumun mutlu ve müreffeh olabilmesinin yolu, annelerin yüzünü güldürmekten geçmektedir. Annelerinin yürekleri huzurla dolu olan bir ülke, dünyanın en müreffeh ülkesi sayılır. Biz AK Parti Hükümeti olarak yaptığımız yasa ve düzenlemelerle kadını hak ettiği konuma ulaştırmaya çalışıyoruz. Kadınlarımız, medeniyetin yükselmesinde en büyük paya sahiptir.

Muâviye ibn Câhime’nin anlattığına göre; Câhime (radıyallahu anh) Hz Peygamber’e (aleyhissalâtu vesselam) gelir ve: “Ey Allah’ın Resulü, ben savaşa katılmak istiyorum, bu konuda sizinle istişare etmeye geldim” der. Resûlullah (aleyhissalâtu vesselam): “Annen var mı?” diye sorar. “Evet” deyince, “ Öyleyse ondan ayrılma zira Cennet onun ayağının altındadır ” diyerek bu dünyadayken onların rızasını kazanmamızın önemini belirtmiştir.

            Dünyanın en zor ve en yüce sorumluluğunu sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla yerine getiren, sadece varlıklarının dahi yeterli olduğu bütün annelerimizin ve ayrıca yüreğindeki evlat acısını ve evladını vatan için şehit vermiş olma tesellisiyle avutan tüm şehit annelerimizin bu güzel gününü kutluyorum.


Bu haber : 2368 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952035 kez ziyaret edilmiştir.