Bu sayfa : 980824 kez ziyaret edilmiştir.
23 Mart 2015

HAKİKATLİ DURUŞ VE VİCDANİ DUYARLILIK
     HAKİKATLİ DURUŞ VE VİCDANİ DUYARLILIK


     2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlere günbegün yaklaşmaktayız. Bu süreç içerisinde her partinin aday adayları yarışta bir adım öne çıkıp ismini partisinin yüksek seçim kuruluna vereceği listeye yazdırma adına çeşitli reklam, anket ve tanıtım faaliyeti gibi birtakım çalışma ve etkinlikler yürütüyor.

     Bu tarz çalışmalar elbette siyasetin doğası gereğidir ve demokrasiyi özümsemiş olmanın olumlu bir gös...tergesidir. Ancak hayatın her alanının olduğu gibi siyasetin de etik ve ahlaki temeller üzerine bina edilmesi şarttır. Çünkü siyaset; eksenine insanı oturtan, bireyden topluma uzanan hassas bir çizgi üzerinde hizmet üreten bir meşgale alanıdır. İnsana ulaşmanın yolu ise yalan ve iftira üzerine kurulu manipülatif bilgiler değil; hakikatli duruş ve vicdani duyarlılıktır.

     Bu noktada ben başta kendi partim olmak üzere bütün siyasi parti aday adaylarının özellikle bu konuya hassasiyet göstereceklerine inanıyor ve hepsine çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.

     Bu vesile ile, insanımızı doğru bilgilendirmek adına, bir iki mevzuya da açıklık getirmek istiyorum. Yapılan işleri olumlu bulmakla, sahiplenmek aynı şey değildir. Bilindiği üzere yakın tarihte il özel idaremize köylerde kullanılmak üzere ciddi bir kaynak tahsis edilmesi sağlanmış, aynı şekilde ilçe belediyelerimize de kaynak çıkarılmıştı. Ayrıca yapılan bir düzenlemeyle zor şartlarda görev yapan emniyet personelimizin de komşu illerde olduğu gibi terör tazminatından yararlanması sağlanmıştı.

     Bu ve benzeri önemli işler, Sayın Valimizin bakanlıklarla resmi yazışmalar yapması, İl Müdürlerimizin kendi kurumlarında projelerini takip etmesi ve milletvekilleri olarak da bizlerin Sayın Valimizle birlikte Bakanlık nezdinde sıkı takiplerimiz sonucu, bir ekip ruhu içinde gerçekleşmiştir. Bu konu da katkı sağlayan başka birileri olmuşsa, onlara da elbette teşekkür ederiz. Aksi bir durum, yani "Sadece ben yaptım, ben ettim." demek siyaseten bir ucuzluk olacaktır ki bunun da kimseye faydası olmaz.

     Bu vesile ile ilimize bu yatırımların yapılmasını sağlayan hükümetimize, Sayın Başbakanımızın şahsında, tüm Kilisli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.


Bu haber : 1796 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952033 kez ziyaret edilmiştir.