Bu sayfa : 980407 kez ziyaret edilmiştir.
26 Eylül 2012

Hastanedeki Yoğunluk Kısa Zamanda Bitecek


Sonraki »

« Önceki
Sonraki »

« Önceki 

 

Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, Suriyeli mültecilerden dolayı, Kilis Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunlukla ilgili olarak Sağlık Bakanı Sayın Recep AKDAĞ ile bir görüşme gerçekleştirdi.

 

          Ziyarette, Kilis Devlet Hastanesinin doktor ve hemşire sayısıyla ilgili olarak Kilis Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammed Ali BEKİR’de aranarak hangi branşlarda eksikler olduğu yönünde de kendisinden bilgi alındı.

 

Yapılan görüşmeler neticesinde doktor sayısı az olan branşlarda geçici görevlendirme ile ilgili gerekli talimatları veren Sayın Bakanımız, bu şekilde geçici olarak yoğunluğun önüne geçilebileceğini söyledi. Yine Sayın Bakanımız Kilis’teki doktor sayısının Türkiye ortalaması göz önüne alındığında Kilis’in en üst sıralarda olduğunu da rakamsal olarak belirtti.

 

Sayın DAL, Kilis’teki hastane yoğunluğunu tamamen bitirmek ve mevcut hastanemizin yanındaki arsanın kamulaştırılmasının hızlandırılması için de Sayın Bakanımızın gerekli talimatları verip kamulaştırma işi biter bitmez çok hızlı bir şekilde çelik konsorsiyumlu binanın yapılmasına hemen başlanacağının sözünü aldı.

 

Sayın DAL, “Sayın Bakanımızın talimatlarıyla hastanemizin yoğunluğu önlenecek ve Kilis’li hemşehrilerimiz ve de dışardan gelecek olan hastalarımıza en üst seviyede hizmet verilecektir. Tüm Kilis’li hemşehrilerimiz adına Sayın Bakanımıza bu hassasiyetinden dolayı teşekkür eder, şükranlarımızı arz ederiz. Kilis’in tabiriyle “Kim memleketimize bir çivi çakarsa Allah ondan razı olsun” dedi.


Bu haber : 3101 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951616 kez ziyaret edilmiştir.