Bu sayfa : 987078 kez ziyaret edilmiştir.
26 Mart 2013

İlimizin Yeni Yüzüne İki Yeni Katkı
 

 

Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımları kapsamında yapımı devam eden ve yapılacak olan yeni yatırımlarla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

 

Kilis İlimizde özellikle gençlerimizin zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendireceği yerlerin çoğalması gerektiğinin önemi üzerinde duran Sayın DAL, “İlimizde şu anda Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Musalla Semt Sahası inşaası devam etmektedir. Halkımızın, özellikle de gençlerimizin faydalanacağı bu tip spor alanlarının çoğalması hususunda elimizden geleni fazlasıyla yapacağız.” dedi.

 

Sayın DAL, yapımı devam eden iki merkezin yanı sıra iki yeni merkezin daha müjdesini verdi: “Yüzme Havuzu ve Semt Sahası yapımı en kısa sürede tamamlanacak. Bunların yanında İlimize merkeze, Musalla’ya yapılan semt sahasının bir örneği niteliğinde olacak olan yeni bir semt sahası daha yapılacak. Bu tür spor tesisleri gençlerimizi kahve köşelerinden kurtaracağı gibi boş zamanlarındaki enerjilerini bu tür spor oyunlarıyla atıp ruhen ve bedenen rahatlamalarına vesile olacaktır. Bu da gençlerimizin daha iyi düşünmelerine ve gelecekleriyle ilgili sağlıklı kararlar verebilmelerini sağlayacaktır. Ayrıca 2500 kişilik Kapalı Spor Salonunun ihalesi de haftaya başlayacak.”

           Kilis’e yapılan yatırımlarla memleketimizin yeniden inşaa edildiğini belirten Sayın DAL, “İlimizin çehresi bu yatırımlarla kaliteli bir şekilde değişecek. Yatırımların gerçekleşmesinde, başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat KILIÇ ve çalışanları, Sayın Valimiz Süleyman TAPSIZ, Sayın İl Müdürümüz Sayın Remzi ARKALTI olmak üzere tüm siyasi aktörlerimize teşekkür ediyorum. İlimizin güzelleşmesinde katkısı olan herkesin emeğine sağlık.” dedi.


Bu haber : 2852 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 958390 kez ziyaret edilmiştir.