Bu sayfa : 980518 kez ziyaret edilmiştir.
11 Mart 2014

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı Milletimizin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, İstiklal Marşımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 93. yıldönümünü kutluyoruz.

 

 

Yurdumuzun birçok yeri düşman  işgali altındayken halkımız kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif ERSOY milletimize, cesaret kazandırmak, milli duygularını harekete geçirebilmek üzere İstiklal Marşı’mızı yazmıştır.

İstiklal Marşı, Milletimizin bağımsızlık savaşını ebedileştiren,  eşsiz bir eserdir. Mehmet Akif Ersoy, "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" derken içinde bulunulan mücadelenin zorluğuna dikkat çekmek istemiştir.

Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 93. yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum.


Bu haber : 2303 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951727 kez ziyaret edilmiştir.