Bu sayfa : 980835 kez ziyaret edilmiştir.
26 Haziran 2012

JAPONYA BÜYÜKELÇİLİĞİ BAŞKATİBİ MAKOTO FURUKAWA, MİLLETVEKİLİMİZİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
          Başkatip Makoto Furukawa, Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Görüşmede Sayın Furukawa’nın, Milletvekilimize Suriye ile ilgili ilişkilerimizin son durumu ile ilgili olarak düşüncelerini sordu. Sayın DAL, düşüncelerini şöyle ifade etti: “Suriye halkı bizim kardeşimizdir. Etnik kimliği, dini, mezhebi her ne olursa olsun biz bu olaya insani olarak bakıyoruz ve yapılan zulümleri şiddetle kınıyoruz.”


           Suriye halkı ile hiçbir problemimizin olmadığını, aksine akrabalarımız da orada olduğunu belirten Sayın DAL, “Akrabalarımızla yaptığımız telefon görüşmelerinde Türkiye’yi ve özellikle Sayın Başbakanımızı çok sevdiklerini her defasında söylüyorlar.” dedi.


           Şu an Suriye Hükümeti kendi insanlarına zulmettiğini belirten DAL, “Suriye kendi insanlarına çocuk, yaşlı, kadın ayırt etmeden zulmediyor. Halep’in Azaz ilçesinin, gece saat 24:00 civarlarında bombalandığını bizzat kendim gördüm. Sabah erken saatlerde ise Azaz ilçesinden birçok yaralı Kilis’e geldi. Devlet Hastanesine giderek onları ziyarette bulundum.” diyerek Suriye’nin bu tutumunu bir an önce değiştirmesi gerektiği üzerinde durdu.
 Sayın DAL, Suriye ile bugün içerisinde bulunduğumuz durumun ilimize ticari olarak etkisini ise şöyle dile getirdi:  “Kilis’in içerisinde bulunduğu bu durum, ilimizi ekonomik anlamda çok ciddi zararlar veriyor. Valiz ticareti yapan vatandaşlarımız mağdur oldular. Ticaret durdu.”


           Türkiye Cumhuriyeti olarak, olaylarla soğuk kanlı ve itidalli bir şekilde yaklaştığımızı belirten Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL, bu durumun sadece bizi değil tüm Dünya’yı ilgilendiren bir durum olduğunu belirtti. Uçağımızın düşürülmesi ile ilgili düşüncelerini ise Sayın DAL şu şekilde ifade etti: “NATO ve BM’nin en az bizim kadar, bu olayın üzerine gideceğine inanıyoruz. Tek amacımız, orada akan kanın bir an önce durması ve insanların kendi topraklarında insanca yaşamalarının sağlanmasıdır.”


Bu haber : 3881 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952044 kez ziyaret edilmiştir.