Bu sayfa : 980845 kez ziyaret edilmiştir.
22 Kasım 2012

Kıymetli Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutluyorum
             Öğretmen, insanı topluma ve geleceğe hazırlayan en önemli eğiticidir. Bilgiyi, öğrenmeyi, elde etmeyi ve onu kullanmayı bizlere öğreten odur. O, her türlü erdemin taşıyıcısıdır.

             Öğretmenler, ortaya koydukları emekle kutsal bir görev ifa ederler. Ülkeye ve halka karşı olan sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, sağlıklı düşünebilen, vatan sevgisi dolu bireylerin yetişmesi için çaba ortaya koyarlar ve onları fedakârlıkla, eğitimle, öğretimle besleyerek geleceğe hazırlarlar.

Çocuklarımızı, bizi biz yapan değerlere sahip; gençlerimizi, özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknolojiyi üretebilen bireyler olarak yetişmelerine özen göstermeliyiz.

Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Demokratik ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı ve kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ülkemize ve Milli Eğitime uzun yıllar hizmet etmiş ve emekli olan öğretmenlerimizin ve halen çalışan öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü yürekten kutluyorum.


Bu haber : 3272 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952054 kez ziyaret edilmiştir.