Bu sayfa : 980381 kez ziyaret edilmiştir.
04 Şubat 2014

Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’ı Ziyaret Ettik
 Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL ve beraberindeki heyet Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ’ı ziyaret etti. Ziyarete Türk İş / Yol-İş Kilis Başkanı Mehmet Ali POLAT ve Kilis Organik Zeytin Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin POLAT katıldı.

 

Görüşmede 2011 yılında kurulan Kilis Organik Zeytin Üreticileri Birliğinin çalışmaları ile ilgili Bakan YILMAZ bilgilendirildi. Birliğe, kurulduğu günden itibaren  Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ’ın  önemli  katkıları olduğunu  dile getiren Milletvekili DAL, yapılan GAP ve İpekyolu kalkınma ajansı projeleri ile ilimizin 3 Milyon TL değerinde zeytinyağı üretim ve şişeleme tesisine kavuşacağını söyledi. Bu tesisin  ihalesinin geçtiğimiz günlerde yapıldığını belirten Milletvekili DAL, gelecek hasat döneminde faaliyette olacağını dile getirdi.

Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ ise tesisin günlük 80 ton zeytinyağı üretim ve şişeleme kapasitesinde olduğunu dile getirerek ‘Kilis halkına hayırlı olsun’ dedi.

Milletvekili Ahmet Salih DAL, katkılarından dolayı Bakan YILMAZ’a teşekkür ederek Kilis zeytinyağının yakın bir zaman içerisinde markalaşarak değerinin artacağını ve üreticinin yüzünün güleceğini söyledi.

 

Kilis Organik Zeytin Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin POLAT ise Birliğin kurulduğu ilk günden itibaren katkılarından ve desteklerinden dolayı Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ’a ve Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL’a teşekkürlerini dile getirdi.   


Bu haber : 2547 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951590 kez ziyaret edilmiştir.