Bu sayfa : 980807 kez ziyaret edilmiştir.
29 Temmuz 2013

Kendi Asfaltımızı Üreteceğiz
            İl Özel İdaresi tarafından Polateli İlçesi Dorucak Köyündeki Asfalt Plent ve Büz Baca Tesisi’nin açılışına, Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Kilis Milletvekilleri Ahmet Salih Dal ve Fuat Karakuş, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, İl Genel Meclisi Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeleri, Köy Muhtarları, yerel ve ulusal basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

            İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, davetlilere hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında; 6 ay önce göreve başladığını, ilk olarak en büyük eksik olarak gördüğü idari ve mali disiplini temin etmekle işe başladıklarını, hedeflerinin Kilis’in köylerinde yaşayan insanların layık olduğu hizmetlerle daha iyi şartlarda yaşamasını temin etmek olduğunu belirtti. Bolat, ‘’Biz görevimizi yapmadığımız için Kilis’te yaşayan bir vatandaşımızın canına, malına, aracına, sağlığına gelecek bir zarar bizim kusurumuzdan kaynaklanıyorsa bunun hesabını vicdanen veremem.’’ dedi.

 

          

              Kilis Valisi Süleyman Tapsız, ’’Böylesine güzel tesislerin hizmete açılmasında iş makinelerinin ve araçların hizmete sunulmasında bizleri yalnız bırakmayan siz değerli konuklarımıza hoş geldiniz diyorum.’’ diyerek başladığı konuşmasında, 2013 yılı Ocak ayından itibaren ilk planda kurumsal yapılanma ile ilgili eksikliklerin giderildiğini, verimli, kalıcı ve sürdürülebilir hizmet için gerekli çalışmalara başlandığını belirtti.

Vali Tapsız, ‘’Bu gün burada İl Özel İdaresi olarak 6 ay içerisinde 7 milyon liralık yatırım yapmış olmanın mutluluğunu hep beraber paylaşıyor, Kilis’in il oluşunun 18. yılında 18 aracı hep beraber hizmete sunuyoruz.’’ dedi. Tapsız konuşmasında, köy muhtarlarının taleplerinin en kısa sürede karşılandığını ve kendilerine kısa mesaj yoluyla bilgi verildiğini, açılışı yapılan Asfalt Plenti ve Büz Boru ve Baca Tesisleri ile ihtiyaç olan malzemelerin temininde yaşanan zaman ve iş gücü kaybı ile yüksek nakliye masraflarının tamamen ortadan kaldırıldığını, Kilis ilinin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasını sağlamak, daha da üst seviyelere çıkarmanın temel hedefleri olduğunu belirtti.

           Vali Tapsız konuşmasının sonunda, ‘’Açılışını yapacağımız Tesislerin ilimize, ülkemize hayırlı, uğurlu olması ve topraklarımıza bolluk ve bereket getirmesi temennisiyle, sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.’’ dedi.


Bu haber : 2716 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952016 kez ziyaret edilmiştir.