Bu sayfa : 980907 kez ziyaret edilmiştir.
05 Haziran 2014

Kilis’in İl Oluşunun 19.Yılı Hayırlı Olsun
 

       Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, Kilis'in il oluşunun 19 yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

 

 

 

                   Milletvekili DAL, 6 Haziran 1995 yılında il olan ve binlerce yıllık geçmişe sahip serhat şehrimiz Kilis’in il olmasının 19. yıldönümünü en içten duygularımla  kutluyorum dedi. Gaziantep'ten ayrılarak il olan Kilis'in 19 yıl boyunca eğitim, sağlık, kültür, sanayi ve daha bir çok alanda kendini geliştirdiği ve ülkemizdeki gelişmiş iller arasına girmek için her türlü girişimde bulunduğunu söyleyen Milletvekili DAL, "AK Parti hükümetlerimizin yatırımlarıyla beraber Kilis'imiz il olduğu günden bu güne bir çok alanda kendini geliştirmiştir." dedi. 

 

            Milletvekili DAL, "Yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Kilis'imizin başlıca problemlerinden içme suyu ve sulama suyu sıkıntısını yeni yapılan barajlarımızın bitmesiyle beraber tamamen aşacağız. Organize Sanayi Bölgemizle ilgili çok ciddi girişimlerimiz bulunmakta. Bu girişimlerimizle de inşallah ilimizde işsizlik problemi ortadan kalkacak ." dedi.

 

            Henüz 19 yıllık bir il olmasına rağmen ülkemizde  kendini ispatlamış illerin cesaret edemeyeceği bir misafirperverliği Suriye'li kardeşlerimize gösterdiğimizi dile getiren  DAL, Kilis'in tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini ve Kilisli hemşerileriyle  gurur duyduğunu söyledi.

 

                   Milletvekili DAL, "Bu duygu ve düşüncelerle Kilis'in il olmasında ve gelişmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, gönlü büyük aziz hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunarım." dedi.


Bu haber : 2173 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952116 kez ziyaret edilmiştir.