Bu sayfa : 980831 kez ziyaret edilmiştir.
22 Mart 2012

Kilis İçin Kritik Hamle
 

Kilis Milletvekilleri Ahmet Salih Dal ve Fuat KARAKUŞ, Gaziantep Milletvekilleri ve Gaziantep’ten gelen Adil Konukoğlu ve beraberindeki iş adamları, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanımız Nihat Ergün ile bir araya geldiler. 
Kilis-Polateli ilçemizin sınırları içerisinde bulunan 25 bin dönüm arazi ve bitişinde Gaziantep sınırları içerisinde bulunan 10 bin dönüm araziyi birleştirerek, ortak bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması için toplantı yaptılar.

 

Bu toplantıda her iki ilin Milletvekilleri ve İşadamları, kurulması planlanan bu Organize Sanayi Bölgesinin Gaziantep Sanayicisinin faydalanacağı bir adım olacağı ve Kilis ilinin, ciddi bir kalkınma hamlesi ile başta işsizliğin ortadan kaldıracağını ve bir sanayi şehri olma yolunda ciddi bir adım atılacağını kaydettiler. Ayrıca bu Sanayi Bölgesinin kurulması ile Kilis-Akbez-Hassa’dan Dörtyola, denize bağlanacak olan yolun Sanayiciler açısından ciddi bir ekonomik getiri sağlayacağını belirttiler.
Kilis Milletvekilleri ve Belediye Başkanı olarak bu konunun yakın takipçisi olacaklarını söyleyen Sayın Dal, Karakuş ve Bulut, oluşturulacak olan ortak Organize Sanayi Bölgesinin, Kilis ve Gaziantep için hayırlı olmasını dilediklerini belirttiler.


Bu haber : 3861 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952040 kez ziyaret edilmiştir.