Bu sayfa : 980884 kez ziyaret edilmiştir.
27 Aralık 2011

Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL Hakkari’de Yaşanan Terör Olayları İle İlgili Açıklamada Bulundu
           Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 24 Mehmetçiğin şehit olduğu, 18 askerin yaralandığı hain saldırı ile ilgili , ''İçerden ve dışardan hiçbir saldırıya boyun eğmeyeceğimizi, hiçbir şekilde geri adım atmayacağımızı, her zerresi şehit kanlarıyla sulanmış kutsal vatan toprağımızın tek bir karışını dahi feda etmeyeceğimizi, dostun da düşmanın da çok iyi bilmesi, ve idrak etmesi gerekir'' dedi.

         Bölgede sıcak takip dahil olmak üzere uluslararası hukukun öngördüğü her türlü operasyonun devam ettiğini ve edeceğini, belirten Ahmet Salih DAL sözlerini şöyle sürdürdü:

        ''Son dönemde yoğunluk gösteren terör faaliyetleri, terör örgütünün birilerinin maşası olduğunu,  Türkiye'nin huzuruna, kardeşliğine ve istikrarlı büyümesine kast eden odakların taşeronu olduğunu, toplumu tahrik etmek, provokasyon yapmak, zihinleri bulandırmak ve milletin hassasiyetlerini kaşımaktan başka bir hedefi olmadığını bir kez daha çok net olarak ortaya koymuştur.

      İttifak halindeki şer ve karanlık odakların bu tür eylemleri, demokrasi, hukuk ve kardeşlik ortamından rahatsız olduklarının ve bu ortamı bozmaya çalıştıklarının çok açık bir ifadesidir.

      Ancak, kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacağını düşünenler, büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır.


        
Birkaç zamandır planlı bir şekilde sürdürülen saldırılar ve en son dünkü hain saldırı bir kez daha göstermiştir ki terörün hiç kimseye ve hiçbir değere saygısı yoktur. Anne karnındaki bebeği katledecek kadar gözü dönen, sokaktaki 4 yaşındaki yavruyu katleden,anne babasından uzak gurbette eğitim görmeye çalışan zavallı öğrencilerin yurtlarını ateşe veren, düğün basan , insanların en mutlu günlerini onlara zehir eden,   cami imamlarını, ekmek parası için ter döken işçileri, masum sivilleri öldüren, öğretmen kaçıran, iş makinesi yakan, mühendis katleden, gösterilerde annelerin, gençlerin ölmesi için temennide bulunan, kendi mensuplarına karşı bile acımasızca şiddet uygulayan, kendi mensuplarını infaz eden ve bunu ailelerinden saklayan bir örgütün tahrik, tedhiş ve provokasyondan başka bir hedefi yoktur, olamaz.

      Biz Türküyle, Kürdüyle  aynı milletin ,aynı medeniyetin evlatlarıyız. Rabbimiz bir, kitabımız bir, kıblemiz bir, tarihimiz bir. Ne kukla teröristler, ne de onun ipini elinde tutan karanlık eller bu birlikteliği bozamayacak.

      Masum insanlarımız,çocuklarımız,daha hayatının baharındaki vatan evlatlarımız üzerinden siyaset kurgulayıp kaostan nemalanmak isteyenler, Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkezi, barış ve kardeşlik içinde yaşamış bin yıllık Anadolu halkının nefretinde  ve lanetinde boğulacaklardır. Bu aziz ve şerefli millet, bin yıldır vatan diyerek kanını ve terini akıttığı bu cennet vatanı bir avuç çapulcunun kirletmesine izin vermeyecektir.

      Bu vesile ile bir kez daha şehit düşen askerlerimiz için Rabbimden rahmet , yaralılarımıza acil şifalar , şehit yakınlarına ve aziz milletimizin her bir ferdine sabır ve metanet diliyorum. Hepimizin başı sağolsun. 


Bu haber : 3864 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952093 kez ziyaret edilmiştir.