Bu sayfa : 980569 kez ziyaret edilmiştir.
12 Nisan 2013

Milletimizin ve Tüm İslam Aleminin Kutlu Doğum Haftası Kutlu Olsun
 

İslam dininin inanç ve ahlak prensipleri konusunda tüm insanlığı doğru bilgilendirmek ve onun mesajlarını insanlara anlatabilmek için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, günümüzde çok önemli bir yere sahiptir.

 

 

İnsanların en hayırlısı, Allah’ın son elçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.), Allah’ın insanlar arasından seçtiği bir doğruluk timsaliydi.

 

Hazreti Peygamberimizin barışçı ve insan odaklı yaklaşımı, aslında, savaşların ve felaketlerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasının barışa ve huzura kavuşmasının anahtarıdır. Kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan günümüz insanlığının, bu kutlu günde, sevgiyi, barış ve merhameti yaşam felsefeleri olarak benimsemelerini diliyoruz.

 

Sevgi ve hoşgörü ikliminin gönülleri kapladığı 'Kutlu Doğum Haftası'nda, Peygamber Efendimizin asırlar ötesinden günümüze ışık tutan hadislerini, ve  örnek hayatını daha iyi anlamaya ve uygulamaya çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası'nı tebrik ediyor, bu mübarek günlerin insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. 


Bu haber : 2744 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951778 kez ziyaret edilmiştir.