Bu sayfa : 980426 kez ziyaret edilmiştir.
27 Aralık 2011

Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL’ın Öğretmenler Günü Mesajı
 

 

           “Milletleri kurtaranlar;  yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.” M. Kemal ATATÜRK           Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan öğretmenlerimize geleceğimizi borçluyuz. “Sevgi Elçileri” olarak isimlendirebileceğimiz öğretmenler, toplumda huzur, Ülkede barışın simgesidirler. Dünyanın en değerli varlıkları olan öğretmenlerimize, bugün, onlara olan saygımızı ve sevgimizi yenileme ve arttırma, onların yüceliğini yeniden anlama günüdür.

Eğitim ve öğretim kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmelidir. Eğitim sorunlarını çözen Uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanda da kalkınır ve ilerler. Eğitime gereken önemi vermeyen Uluslar, başka Ulusların kölesi olmaya mahkumdurlar.  Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlerimize, “Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözleri ile Türk öğretmenine duyduğu güveni ifade etmektedir.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerimize duyduğu bu sonsuz güven önderliğinde bütün eğitimcilerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.


Bu haber : 4011 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951635 kez ziyaret edilmiştir.