Bu sayfa : 980534 kez ziyaret edilmiştir.
27 Aralık 2011

Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
             Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur. Bu vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal hassasiyetin oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duygusu ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin onlar için en iyi şekilde geliştirilmesi esas alınmalıdır.

 

Devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biri, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru politikalar ve kalıcı çözümler üretebilmektir. Bu nedenle engellilere hizmet götüren tüm kuruluşlarının desteklenmesine önem verilmelidir. Böylece engelli vatandaşlarımız iyi yaşam koşullarına kavuşacak, eğitim, sağlık, istihdam gibi alanlarda, hakları olan hizmetleri alabileceklerdir.

Engellilerin toplumsal hayata aktif olarak katılımlarını, eğitimden siyasete, sanattan spora kadar her alanda daha çok yer almalarını desteklemek ve teşvik etmek zorundayız. Bu alanlarda, engelli vatandaşlarımız imkan sağlandığında neleri yapabileceklerini, başarılara imza atacaklarını bir çok kez göstermişlerdir.

Sorunlarının, toplumu oluşturan bütün bireylerin el ele vererek çözüleceğine olan inancımla, tüm engelli kardeşlerimize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde tüm engelli vatandaşlara sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat dilerim.


Bu haber : 4204 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951743 kez ziyaret edilmiştir.