Bu sayfa : 980836 kez ziyaret edilmiştir.
27 Aralık 2011

Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL’ın 10 Kasım Mesajı
            Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir kurtuluş destanının en büyük kahramanı olarak sadece tarih sayfalarında değil yüce Türk milletinin kalbinde de yer edinmiştir. O’nun vatanı adına yapmış olduğu hizmetleri gelecek nesillerimize en iyi şekilde anlatmalı ve öğretmeliyiz.

 

Yurdun dört bir yanı işgal altındayken, sadece bağımsızlığı düşünen ve isteyen Türk milletine önderlik yapan Atatürk, milletimizin esaret altında yaşamasına ihtimal dahi vermeyerek inancın zafere dönüştüğü, en büyük bağımsızlık savaşının mimarı olmuştur.

1938 yılından beri her 10 Kasım, Ata’mızı daha iyi anlamanın gereğinin ortaya konulması gereken bir gün olarak değerlendirilmelidir. O’nun ilkelerini uygulamak bizlerin vazifesi olmalıdır. Atatürk Devrimleri bugün birçok ülkede, örnek olarak kabul görmüştür.  Bağımsızlığını kazanamamış birçok ülkeye Atatürk devrimleri, kaynaklık etmeye devam etmektedir. Bütün bunlar Atatürk’ün evrensel bir dünya görüşünün mimarı olduğunu da göstermektedir.

Bir ülkenin makus talihini değiştirerek tarih yazan, O’nu tüm dünyaya örnek olacak bir Cumhuriyet haline getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 73. yılında saygıyla ve şükranla anıyor ve arıyoruz.


Bu haber : 3887 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952045 kez ziyaret edilmiştir.