Bu sayfa : 980493 kez ziyaret edilmiştir.
27 Aralık 2011

Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL’ın Kurban Bayramı Mesajı
             Kurban Bayramı yakınlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı günlerdendir. Diğer bayramlarda olduğu gibi bu bayramı da hep beraber, millet olarak coşkuyla, sevinçle kutlayacağız. Birbirimizin acılarını paylaştığımız gibi mutluluklarını da paylaşacağız.

Kurban, insanın Allah'a yaklaşmasına ve O'nun rızasını kazanmasına vesile olan bir ibadettir. İnsan, kurban kesmekle  Allah'a ve O'nun emirlerine bağlılığını, gerekirse O'nun rızasını kazanmak için her fedakârlığa katlanacağını göstermiş olur.

Bayramlar, kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu günler olması bakımından, toplumsal barış için çok önemli günlerdir. Bayramların yarattığı manevi hava sayesinde, yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım etmenin, sevinçleri paylaştığımız gibi acıları da paylaşmanın önemini daha da derinden anlayacağız. Bütün dünyada yer yer yaşanılan çatışmalara karşı daha çok duyarlı olacak, barış ve adaletin dünyada egemen olması için daha çok çaba göstereceğiz.

Bayramların bize kattığı dayanışma ve yardımlaşma duyguları ve böylesi özel günlerde doruğa çıkan kardeşlik duygumuz millet olarak sahip olduğumuz en büyük güçtür.

Ülkemiz, büyük hedeflerin ve aydınlık bir geleceğin peşindedir. İlk hedefimiz demokrasimizin standardını yükseltmek olmakla birlikte, tüm alanlarda değişen şartların ortaya çıkardığı sorunlara kalıcı çözümler bulmaktır. Türkiye, bu ülkede yaşayanların sahip olduğu en değerli varlıktır. Bu ülkede farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp, barış, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde yaşamalıyız.

Tüm vatandaşlarımızın ve  İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum. Hac görevlerini yerine getiren tüm vatandaşlarımızın da sağlık ve sıhhat içerisinde yurdumuza dönmelerini temenni ediyorum.


Bu haber : 3611 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951702 kez ziyaret edilmiştir.