Bu sayfa : 980542 kez ziyaret edilmiştir.
27 Aralık 2011

Milletvekilimiz Ahmet Salih DAL, Kilis’te Yapımı Devam Eden Barajlarla İlgili Bilgi Verdi.
 

Milletvekilimiz  Ahmet Salih DAL, yapımı devam eden barajlarımız ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

         Sayın DAL, Sabunsuyu Barajı ile ilgili olarakSabunsuyu Barajı,  baraj projesi yapımı danışmanlık hizmeti ihalesi 05.05.2011 tarihinde yapıldı. Danışman firma ile yapılan sözleşme 240 günde tamamlanması öngörülmektedir.” dedi.        Bu barajın tamamlanması ile sulama ihtiyacının büyük ölçüde karşılanacağını dile getiren DAL, sözlerine şöyle devam etti : “Sabunsuyu (Musabeyli) barajının ön rapor sunumu 25.11.2011 tarihinde yapılmıştır. Proje yapımına müteakip inşaat ihalesi gerçekleştirilecektir. Sabunsuyu (Musabeyli) barajında depolanacak su ile 2783 ha (27830 dönüm) alanın sulanması hedeflenmektedir.

       ”Yapımı devam eden diğer bir baraj projesi olan Afrin Barajı ile de Kilis’in içme suyu ihtiyacının karşılanacağını dile getiren DAL, Baraj projesinin son durumu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Afrin çayı üzerinde Kilis ilinin içme suyu için yapılacak olan barajın kati projesi Genel Müdürlükçe 22.03.2011 tarihinde yapılmıştır. Proje yapımının Mart 2012’de bitirilmesi öngörülmektedir. Yine Afrin Barajı’ndan Kilis’e gelecek olan suyun isale hattı proje yapımının ön yeterlilik ihalesi 26.10.2011 tarihinde yapılmıştır. İhale süreci devam etmektedir.”

 Sayın  DAL, Kilis halkının desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini belirterek halkımıza şöyle seslendi : “Değerli Kilis halkının şunu iyi bilmesini istiyorum. Biz iki Milletvekili, Belediye Başkanı ve İl Teşkilatımız ile bu projelerin her zaman takipçisiyiz. İnşallah bu dönem içerisinde bu barajlarımızın temellerini hep beraber atıp hem ilimizi susuzluktan tamamen kurtaracağız hem de o bölgelerdeki arazilerimizi suya kavuşturacağız.”


Bu haber : 5301 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951751 kez ziyaret edilmiştir.