Bu sayfa : 980331 kez ziyaret edilmiştir.
27 Mart 2013

Milletvekilimiz TRT AVAZ’da Canlı Yayına Katıldı
Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, 26 Mart Salı Günü saat 18:00’de TRT Avaz’da “Stüdyo Avaz” Programında canlı yayında Fulya AKBUGA’nın konuğu oldu.  

Sayın DAL, katıldığı programda ilimizi en güzel şekli ile ülkemize tanıttı. İlimizin tarihi geçmişi ve tarihi eserlerimiz, sahabelerimiz, zeytin yağımız, el sanatlarımız gibi çeşitli konularda bilgiler aktaran Sayın DAL, “İlimizi her ortamda, layığıyla ön plana çıkarabilmek ve hak ettiği değeri kazandırabilmek için tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen programda zeytinyağımızın farklı özellikleri ve eğitimde yakaladığımız başarı ön plana çıktı. İlimizde verilen eğitim hususunda Sayın DAL, “İlimizde çeşitli sınavlarda kazanılan birincilikler, eğitim seviyemizin artarak yükseldiğini bizlere kanıtlıyor. Bana göre bu başarıda en büyük pay tabii ki ailelerimizdedir. Aileler eğitim konusunda bilinçlendikçe çocuklarına da bu yönde yol gösteriyorlar ve destek oluyorlar.”dedi. 

Zeytinyağımızın da marka olma yolunda ilerlediğini belirten Sayın DAL, “Yağımız ülkemizde üretilen en kaliteli yağlardan biridir. Bu aşamada, yağımızın ihtiyacı olan şey tanıtımdır. Bunun için bütün fırsatları değerlendireceğiz.” dedi.

 

Program, Sayın Vekilimizin herkesin bütün bu güzellikleri görmesi gerektiğini belirterek, misafirperver, serhat ilimiz Kilis’e daveti ile son buldu.   

Programı izlemek için tıklayınız...

 

 


Bu haber : 3157 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951540 kez ziyaret edilmiştir.