Bu sayfa : 980898 kez ziyaret edilmiştir.
16 Mart 2012

Milletvekilimizin Çanakkale Zaferinin 97. Yıldönümü Mesajı
           Çanakkale Zaferi, tarih sayfalarından silinmek istenen Türk milletinin, genci, yaşlısı, kadını ve erkeği ile gösterdiği şanlı mücadelenin eseridir. Milletimizin tüm varlığı ile kenetlenerek yazdığı bu büyük destan, tüm Dünya’ya “Çanakkale Geçilmez” dedirterek, özgür yaşama kararlılığını ortaya koymuştur.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözleriyle ifade ettiği bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin ve tüm halkın, vatan ve millet sevgisinin de en büyük kanıtıdır.

 

Çanakkale Zaferi, bir vatanın canı pahasına nasıl korunacağının, bir ülkenin nasıl kurulacağının en açık örneklerinden birini oluşturmaktadır.

 

Bu toprakların her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı inançla daha da yükseklere taşıyacağız.

 

Bir yandan cumhuriyetimizi geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi biz yapan değerlerimizi daima canlı tutmaya devam edeceğiz.

 

Bu inançla, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum.


Bu haber : 4171 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952107 kez ziyaret edilmiştir.