Bu sayfa : 980427 kez ziyaret edilmiştir.
23 Eylül 2013

Milletvekilimizin Ahilik Haftası Mesajı
 

 

Ticari kültürümüzde çok önemli bir yer tutan Ahilik, toplumda yaşayan fertleri birbirine yaklaştırarak aralarındaki dayanışmayı sağlar.

 

 

 Ticari işletmelerimiz Türk ekonomisinin bel kemiği ve kalkınmamızın çekirdeğidir. Yüzyıllar önce bu topraklarda kendi öz kültürümüzle kurulan Ahilik sistemini anlamak, anlatmak ve hep beraber yaşamak; tüm esnaf, sanatkâr ve işadamlarımızın ortak amacı olmalıdır.

 

Yaşadığımız bu dönemde her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan birliği ve dayanışmayı yüzyıllar önce atalarımız, nasıl hayat felsefesi haline getirmişse bizler de her zaman birlik ve beraberlik içerisinde, yardımlaşma ve dayanışma duygularını ön planda tutan bir toplum olmayı başarabilmeliyiz. Medeniyetimizin dünyaya armağan ettiği bu sistem, yeniden toplumumuzun hayat felsefesine katkı sağlamalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta tüm esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm halkımızın Ahilik Haftasını tebrik ediyor, bu topraklarda her zaman var olan birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının devamını diliyorum.


Bu haber : 2968 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951636 kez ziyaret edilmiştir.