Bu sayfa : 980276 kez ziyaret edilmiştir.
12 Nisan 2012

Milletvekilimizin Kutlu Doğum Haftası Mesajı
           Peygamber Efendimizin doğumu, şüphesiz yeryüzünün en önemli olayıdır. Peygamberimizin doğumunu anmak demek, onun getirmiş olduğu yüce ahlak prensiplerini hatırlamak ve bu konulardaki eksikliklerimizin yeniden farkına vararak, kendisine uyma azmimizi tazelemek demektir.

 

 

 

Milletimizi bir arada tutan, ortak hedefler çerçevesinde birleştiren, güç kaynağımız olan dinimizi, İslâmiyet’i daha iyi kavrayabilmektir. Dinimizi, bütün güzellikleri ile Peygamberimizde görebiliriz.
 

 

Efendimizin mesajları bütün insanlık için yol göstericidir. O’nun getirdiği İslam mesajında; insana saygı, merhamet ve şefkat, hak, hukuk ve adalet, fikir ve vicdan özgürlüğü, sevgi ve hoşgörü, doğruluk ve güven ile birlikte daha nice güzel şeyler var.

 

Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi değerleri kişiliğinde toplamış olan Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir. Rahmet Peygamberi Efendimiz, insanlığa, her zaman hoşgörü, sevgi, birlik, beraberlik, dayanışma, kaynaşma ve güzel ahlak çağrısında bulunmuştur. Hazreti Muhammed (S.A.V.) Efendimiz, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için var olan iyi model konumundadır.

 

İslam ülkelerinin ve dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde, bizlere yol gösteren en iyi örnek, Peygamberimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermektir.

 

Bütün hemşehrilerimizin ve İslam Âlemi’nin “Kutlu Doğum Haftası’nı” tebrik eder, bu haftanın Milletimize, İslâm âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini Yüce Allah’tan dilerim.

 


Bu haber : 3632 kez izlenmiştir

Yorumlar


MAHMUT BELLİTÜRK | 16 Nisan 2012 18:37

Kardeşim ,Sayın Vekilim;çok güzel yorumlamışsın ALLAH razı olsun.Bende sizlerin \'\'Kutlu Doğum Hafta\'\'nızı tebrik ederim.


gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951485 kez ziyaret edilmiştir.