Bu sayfa : 980422 kez ziyaret edilmiştir.
02 Şubat 2012

Milletvekilimizin Mevlid Kandili Mesajı
         Kandiller, yardımlaşma, ibadet, dua, sevgi ve şefkat günleridir. Mevlid Kandili, Allah (C.C.)’ın elçisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in kâinat ufkundan bir güneş gibi doğduğu gündür.

 

         İslam dünyasında, Hazreti Peygamberin dünyaya geldiği gece   Mevlid Kandili   olarak kutlanmaktadır.   Hazreti Muhammed   (S.A.V.) Yüce Allah'tan bir rahmet olarak insanlığa gönderilmiş, bir rahmet peygamberi olarak inananların gönüllerinde taht kurmuştur.

 

          İçinde bulunduğumuz çağda da, O'nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz.

 

          Bu mübarek gecelerde Cenab-ı Hakk, af ve mağfiret kapılarını sonuna kadar açar. Bu gece günahlarımızın affı için, O’na layık bir ümmet olabilmek için dua edelim. Dünyada bütün zulme uğrayanların kurtuluşu için dua edelim. Güçlülerin değil, haklıların hakim olduğu bir dünya için dua edelim.

 

           Ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olması dileklerimle, Türk-İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini tebrik eder, bu kutlu gün ve gecelerin hayırlar getirmesini yüce Mevladan niyaz ederim.


Bu haber : 4674 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951631 kez ziyaret edilmiştir.