Bu sayfa : 980310 kez ziyaret edilmiştir.
19 Mart 2012

Milletvekilimizin Yaşlılar Günü ve Yaşlılar Haftası Mesajı
        Yaşlılarımız, geçmiş ile günümüz arasında köprü kuran, gelenek ve göreneklerimizi, kültürümüzü, milli ve manevi değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en kıymetli hazinelerimizdir. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir.

 

         Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık ve yurttaşlık görevlerimiz arasındadır. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Unutmayalım ki bir gün herkes yaşlanacaktır.

 

Ulu Önder Atatürk, "Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur." sözleriyle yaşlılarımızın değerini ortaya koymuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Yaşlılar Günü ve Yaşlılar Haftası münasebetiyle tüm büyüklerimizin bu anlamlı günlerini en kalbi duygularımla kutlar, sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde huzurlu yarınlar diler selam, sevgi ve saygılar sunarım.


Bu haber : 3810 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951519 kez ziyaret edilmiştir.