Bu sayfa : 980348 kez ziyaret edilmiştir.
26 Aralık 2012

Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u Vefatının 76. Yılında Rahmetle Anıyorum
 

 

Büyük bir mücadele sonucunda kazanmış olduğumuz Bağımsızlık savaşımızı, ölümsüz mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif ERSOY, her zaman memleketimizin en güçlü kalemlerinden biri olmuştur. Yurdumuzun içerisinde bulunduğu en zor şartlar içerisinde, hiçbir zaman umudunu kaybetmeden, Milli Mücadele ruhunun canlanmasına ve yaşatılmasına çalışmıştır.

 Mehmet Akif, bizim, unutulmaz milli şairimizdir. Düşünce ve eylemleriyle her zaman için ön saflarda yer alan gerçek bir aydın olan Akif, hayatının her anında örnek insan olmuştur.

 

Mehmet Akif, bütünüyle milletimizin karakterini, bayrak, sancak, ezan, hak, şahadet, din gibi, milletimizi var eden kavramları yansıtmaktadır.

 

Onun, "Doğduğumdan beridir âşığım istiklâle", "Hakkıdır Hakka tapan milletimin istiklal." sözleri, bağımsızlık mücadelesindeki Milletimizin kararlı tavrını gözler önüne sermektedir.

 

Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşı'mızı bizlere kazandıran Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un vefatının 76. yıldönümünde rahmet ve şükranla anıyorum.


Bu haber : 2859 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951557 kez ziyaret edilmiştir.