Bu sayfa : 980893 kez ziyaret edilmiştir.
15 Mayıs 2015

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun
Miraç, insanlığın kurtuluşu için gönderilmiş olan Sevgili  Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (SAV), ‘semaya’ yaptırılan mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Bu yolculuk, Mescid-i Haram'dan başlayıp Mescid-i Aksa-ya ve oradan da yüce yaratıcıya doğru yapılan kutsal bir yolculuktur.

Miraç, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir. Resulullah Aleyhisselamın şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ilahi ufuktur.

Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin, düşmanlıktan arındırarak, bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza neden olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Bazı farklılıkları bahane ederek araya mesafe koyan bütün anlayışlara en güzel cevabı böylesine mübarek gecelerin feyzi, bereketi ve kaynaştırıcı özelliği veriyor.

Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

 

Bu mübarek gecenin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisi ile tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutlarım.


Bu haber : 1798 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952102 kez ziyaret edilmiştir.