Bu sayfa : 980299 kez ziyaret edilmiştir.
19 Kasım 2012

Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel EROĞLU Kilis’te
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kilis Valiliği’ni ziyaretinde, Vali Süleyman Tapsız tarafından karşılandı. Yöresel kıyafet giymiş bir kız öğrencinin çiçek takdim ettiği Bakan Eroğlu, polis merasim mangasını selamladı ve Valilik Özel Defteri’ni imzaladı. Ziyarette Vali Tapsız’dan Kilis hakkında bilgi alan Bakan Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kilis’e büyük yatırımlar yapıldığını belirtti. Kilis’e “11 büyük müjde” ve “heybesi dolu” olarak geldiğini ifade eden Eroğlu, şöyle konuştu: “Bu yatırımların toplam bedeli 181 milyon TL. Hasretle beklenen tesislerin yapım kararı alındı, projeler yapılıyor. Bu 11 projeden 7′si DSİ’nin. Bu bölgenin barajlara, göletlere, içme suyu projelerine ihtiyacı var, bunu biliyorum. Daha önce suyu yoktu, yıldırım hızıyla Seve Barajı’nı yaptık. Ama Kilis tabi çok büyüyor. Geleceği de emniyete almamız lazım.” ”Orman ve Su İşleri Bakanlığı Zamanla Yarışıyor” sloganıyla hizmet üretmeye çalıştıklarını vurgulayan Eroğlu, “Kilis’i 2013 ve 2014′te yatırımlarda muazzam bir hamle yılı olarak ilan ettik. Şimdiye kadar yapılanları üçe, beşe katlayarak yolumuza devam edeceğiz” dedi. Eroğlu, Kilis’te dört koldan hizmet vereceklerini ve kent tarihinde görülmemiş bir hamle yapacaklarını dile getirdi. Ziyaret sonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Süleyman Tapsız’a plaket, Tapsız ise Bakan Eroğlu’na içinde yöresel ürünlerin bulunduğu bir heybe hediye etti.

Daha sonra Kilis Belediye Başkanı M. Abdi Bulut’u makamında ziyaret eden Bakan Eroğlu, Başkan Bulut’tan belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı kız öğrenci yurduna geçen Eroğlu, öğrencilerle sohbet ederek, sorunlarını dinledi, yurt bahçesine milletvekilimiz Ahmet Salih DAL'ın katılımıyla çam fidanı dikildi.

 

KONTEYNER KENTE ZİYARET

Bakan Veysel Eroğlu, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin kaldığı konteyner kenti de ziyaret etti. Eroğlu, marketten alışveriş yapan Suriyelilerle de sohbet etti. Konteyner kent ziyaretinin ardından kent merkezine dönen Eroğlu, İl Özel İdaresi’nde düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti. Bakan Eroğlu’na gezi ve ziyaretlerinde, Vali Süleyman Tapsız, milletvekilleri  A. Salih Dal ile Fuat Karakuş ve ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcileri eşlik etti.

 ...HABERİN TÜM FOTOGRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


Bu haber : 3320 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951508 kez ziyaret edilmiştir.