Bu sayfa : 980810 kez ziyaret edilmiştir.
24 Nisan 2014

Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun(1845) 169. Yıldönümü
Emniyet Teşkilatımız, gerektiğinde canlarını ortaya koyarak vatana, millete hizmette görevlerini eksiksiz yerine getirmesiyle toplumun güvenini ve takdirini her zaman kazanmıştır.

Milletimizin can ve mal güvenliğini koruyan, huzurumuzun muhafazası konusunda güvence olan Emniyet Teşkilatımız, toplumun güvenliğini sağlama ve bireylerin topluma faydalı olması yönünde yaptığı çalışmaların yanı sıra, hazırladığı destek projeleriyle de görevini her zaman fedakârca yerine getirmektedir.

Son yıllarda, altyapı, eğitim düzeyi, teknik, teknolojik ve araç gereç yönünden gerçekleştirdiği yeniliklerle de Avrupa’nın sayılı Polis Teşkilatlarından biri haline gelmiştir.

Son günlerde Emniyet Teşkilatı içerisinde gerçekleşen, hukuksuz yapılanmalar nedeniyle yaşanan olumsuzluklar, toplumun Emniyet güçlerine olan güvenini sarsmamalıdır. Emniyet güçlerimiz, anayasada ve yasalarda kendilerine verilmiş yetkiler doğrultusunda görev yaparlar. Görev emirlerini de yine yasalarla belirlenen şekilde ve belirlenen amirleri tarafından alırlar. Onun haricinde kesinlikle hiçbir liderden,  şahsiyetten veya cemaat liderinden emir almazlar. Halkımız var olan bu hukuksuz yapılanmalara izin vermememiz gerektiğini, 30 Mart yerel seçimlerinde hükümetimize vermiş olduğu  güvenoyu ile belirtmiştir.

 

10 Nisan 1845 yılından itibaren vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayan, yasalara uyulmasını denetleyen Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169’ncı yıldönümününde, görevleri başındaki tüm polislerimize sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, şehit polislerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.


Bu haber : 2576 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 952019 kez ziyaret edilmiştir.