Bu sayfa : 980499 kez ziyaret edilmiştir.
18 Ekim 2014

Sınır Kapımızdaki Sıkıntıları Görüştük
Kilis Milletvekili Ahmet Salih DAL, sınır kapımızda yaşanan sıkıntıları iletmek üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin CANİKLİ ile 16 Ekim Perşembe günü  bir görüşme gerçekleştirdi.

Milletvekili DAL görüşmede; “Suriye’de yaşanan güvenlik probleminden ve Suriye sınırındaki diğer kapıların kapalı olmasından dolayı Akçakale, Nusaybin, Karkamış, Yayladağı Gümrük kapılarının da iş yükü Öncüpınar Gümrük Kapısına yüklenmiştir. Kilis Ticaret ve Sanayi Odasının bana  ve Bakanımız Sayın CANİKLİ’ye  iletmiş olduğu sınır kapımızda yaşanan sıkıntıları Bakanımızla birlikte değerlendirdik. Yaşanan yoğunluktan bahsettik.” dedi.

Yaşanan bu yoğunluğun azaltılabilmesi Öncüpınar sınır kapısının 24 saat hizmet vermesi gerektiği üzerinde duran Sayın DAL, “Kapımızın bu hizmeti verebilmesi için kapanan diğer sınır kapılarındaki personelin bir kısmının geçici görevle buraya aktarılması gerekir. Böylece yaşanan sorunların kısa vadeli çözümü sağlanacaktır.” diye konuştu.

Sayın CANİKLİ ise, “Bu fikir yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması aşamasında bir çözüm yolu olabilir. Bu yolu kullanarak yada çözüm noktasında alternatif diğer yolları da değerlendirerek yaşanan sıkıntıyı ortadan kaldırmaya çalışacağız.” dedi.

 

Ülkemizin Ortadoğu’ya açılan en büyük gümrük kapısı olan Öncüpınar Gümrük kapısında yaşanan bu sıkıntıların ortadan kaldırılması için gerekli girişimlerde bulunacağını belirten Sayın CANİKLİ’ye  Kilis halkı adına teşekkür ediyoruz.


Bu haber : 2447 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951708 kez ziyaret edilmiştir.