Bu sayfa : 980517 kez ziyaret edilmiştir.
04 Temmuz 2012

Tüm İslam Aleminin Berat Kandili Mübarek Olsun
Berat kandili, Allah’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir. 4 Temmuz Çarşamba gününün Perşembe'ye bağlayan gece af, merhamet ve mağfiret gecesi olan Berat Kandili'ni idrak edeceğiz.


Bu tür gün ve geceler, dinî ve toplumsal hayatımızda ilahî af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken gecelerden bir tanesidir. Bu gecelere saygı göstermek, günâh işlememekle olur.

 

           Bu gece, Allahü teâlânın ihsân ettiği bütün ni'metlere şükretmeli, yapılan hatâlar, günâhlar için de tevbe istigfâr etmeli, Cehennem ateşinden kurtulmayı istemelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, Kilis’li hemşehrilerimin ve bütün İslâm âleminin Berat Kandilini kutlar, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını ve insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.
Geceniz bereketli, kandiliniz mübarek olsun.


Bu haber : 3354 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak

Bu sayfa : 951726 kez ziyaret edilmiştir.